Dianella

Chianti, Itálie

Fattoria Dianella se nachází na kopci s krásným panoramatickým výhledem na rodné město Leonarda da Vinci. Statek se nachází v oblasti Chianti DOCG, v její nejzápadnější části s názvem "Montalbano", součástí oblasti Chianti DOCG od roku 1932. První písemné zmínky o vinařství najdeme již prohlášení velkovévody Toskánska z roku 1796, kde zmiňuje tuto oblast jako vysoce ceněnou pro produkci hladkých, elegantních vín s velkou rozmanitostí vůní a chutí.
Celkově se usedlost Dianella rozkládá na 90 hektarech, z čehož 25 hektarů tvoří vinice rozkládající se v kopcovitém terénu s vápenitým podložím v nadmořské výšce okolo 200 metrů s jižní nebo jihozápadní expozicí, na další části usedlosti najdeme i prastaré olivové háje. Vinice jsou udržovány v organickém režimu produkce s hustotou osázení cca 5500 keřů na hektar s vedením typu cordon.

Současná generace majitelů/vinařů manželé Francesco a Veronica Passerin d’Entrèves dohlíží na všechny fáze procesu pěstování a výroby od vinic do sklepa. Portfolio produktů – víno, vysoce kvalitní olivový olej a kosmetika vyráběná z oliv, jsou produkovány s úctou k tradici a velkým respektem k výjimečnému terroir, který Dianella nabízí.

Via Dianella 48, 500 59 Vinci (Florence)
Itálie

Dianella
Sereno e Nuvole

Dianella
Chianti

Dianella
ChiantiRiserva